ico o nas W.png
ico tul W.png

HISTORIE, SOUČASNOST

BUDOUCNOST

SPOLUPRÁCE S

UNIVERZITOU

ico hala W.png

STAVBA NOVÉ

TOVÁRNY

HISTORIE

Vše začalo v roce 1995, kdy historicky první a stále jediný majitel Lersenu pan Vladimír Malena, začal ve svých 25 letech podnikat jako fyzická osoba. Firma se z počátku zabývala dovozem plynových nástěnných kotlů ze zahraničí, ale již po roce fungování získala první zakázky na vytápění průmyslových hal. 
 
Na začátku nového tisíciletí stála firma před rozhodnutím zda ustrnout na jednom místě a dále se zabývat pouze obchodem a nebo přijmout výzvu a podílet se svými nápady a pílí na rozvoji celého oboru. Bylo rozhodnuto jít dál a v roce 2004 došlo k závěrečné transformaci na výrobní společnost s vlastním vývojem a vlastními produkty.
vyroba ALFA.jpg

SOUČASNOST

Nyní je Lersen jednou z předních inovativních firem v oboru vytápění průmyslových hal s vlastním vývojem, několika patenty a mnoha užitnými vzory. Přibližně 95% obratu tvoří vlastní výrobky, které jsou vyráběny v nové továrně v Hrádku nad Nisou u Liberce na nejmodernějších CNC strojích a při dodržování řízení kvality podle ISO 9001.
 
Lersen také disponuje velmi kvalitní a akce schopnou sítí servisních techniků jak v Čechách, tak i na Slovensku a i díky ní se poruchovost zařízení Lersen dlouhodobě pohybuje pod 1%. V neposlední řadě je třeba zmínit i dobrou práci všech regionálních obchodních zástupců, kteří denně v terénu řeší potřeby a problémy zákazníků. 

TOP VÝROBKY

Dnes se můžeme pochlubit výrobky, které díky své kvali- tě, technologické a inovativní vyspělosti či výjimečnosti nemají v Evropě a v určitých případech ani na světě obdoby. Lersen chtěl již od začátku své existence vždy přinášet kvalitní, jednoduchá a uživatelsky příjemná řešení.
 
COMPACT tmavý plynový infrazářič má v současnosti naprosto nedostižnou účinnost sálání 80,7% ověřenou zkušebnou v německém Karlsruhe. Je velmi snadný na montáž i přepravu a skvěle funguje.
SIGMA kondenzační plynový ohřívač vzduchu nejenže dobře topí díky vysoké dT, ale k tomu i nepřetržitě kondenzuje, což jí umožňuje dosáhnout po celou dobu provozu na výjimečnou a ověřenou účinnost 109,8%.

BUDOUCNOST

Společnost Lersen ani po těchto mnohých úspěších neusíná na vavřínech, ale denně neúnavně pracuje jak na vývoji nových výrobků, tak i na drobných zlepšeních výrobků stávajících. Zajímá se o zlepšování pracovních podmínek a pracovních dovedností svých zaměstnanců, aby si i v budoucnu zasloužila, díky kvalitě své práce, přízeň a spokojenost jak svých zákazníků, projektantů a montážních rem, tak i konečných uživatelů.

Výrobní závod je vybaven těmi nejmodernějšími stroji:

• CNC vysekávací stroj na kterém probíhá vysekávání barevných plechů, ze kterých se vyrábí opláštění topidel

• CNC laser pro přesné a rychlé řezání různých tvarů do plechů, které se používají na vnitřní díly výrobků

• CNC ohraňovací lisy dávají plechům 3D tvary, aby se konstrukce zpevnila, ale bylo dosaženo žádaného designu

• CNC svářecí automat provádí dokonalé kruhové svary, zejména dilatačních přírub a hořáků pro COMPACT

ROBOTICKÉ SVÁŘENÍ

Robotické sváření, je plně autonomní a automatizované pracoviště, které za pomocí dvou robotů vyrábí, bez zásahu člověka, kompletní nerezový výměník pro nové teplovzdušné ohřívače ALFA2 a SIGMA2
robot.jpg