CO2T_30A3311_e.png
COMP%20TOP_edited.png

COMPACT II TOP

PLYNOVÝ INFRAZÁŘIČ TMAVÝ

EKODESIGN

READY

CO2T_30A3330.jpg
NOVÝ HOŘÁK
IZOLOVANÝ REFLEKTOR
SYSTÉM DOTOPENÍ

• Sezonní energetická účinnost vytápění 93%

• Vysoká sálavá účinnost 80,7% (obvykle 65%)

• Nový přetlakový hořák

• Systém DOTOPENÍ

• Systém ANTOKONDENZACE

• Rychlá a snadná montáž

• Žáruvzdorné tenkostěnné trubice

• Integrovaná izolace refektoru

• Modulace podle teploty spalin, dvoustupňový výkon

• Dilatační členy každé 2 m, chráněno užitným vzorem

• Speciální strukturovaný hliníkový refektor s vysokou odrazivostí

• Konektor pro připojení lokální či centrální regulace

• Konektor pro smímání stavu zařízení

• Uvedení do provozu zdarma

• Záruka až 7 let při dodržení VOSP

 

POPIS PRODUKTU

NOVÝ HOŘÁK

V COMPACT2 využíváme úplně nový přetlakový hořák, který jsme speciálně pro tento inovovaný zářič vyvinuli. Přetlakové hořáky mají obecně velmi vysokou účinnost spalovaní, ale krátký plamen. Díky našemu technickému řešení se nám podařilo plamen natáhnou do ještě větší délky, než u předchozího modelu. Díky tomu jsou teploty radiačních trubic rovnoměrně rozloženy a nedochází k přehřívání v prvních dvou metrech za hořákovým boxem. 

CO2 horak.png
602e05_83c7c9e87c944a0998d5ec6ebe625ad0~mv2.png

SNADNÁ MONTÁŽ

Z výrobního závodu Lersen je plynový infrazářič dodáván v jednotlivých 2 metry dlouhých segmentech, které jsou již kompletně sestavené. Jejich montáž je proto velmi snadná, stačí je pouze sestavit dohromady a spojit 6ti šrouby. 

DILATACE MAMKA TAŤKA

COMPAC2 využívá unikátní systém dilatace, který byl vyvinut v Lersenu. Jedná se o systém, námi familiárně nazývaný, "MAMKA<->TAŤKA". Radiační trubice jsou opatřeny velmi přesně soustruženými přírubami, které jsou k radiační trubici přivařené. Příruba "MAMKA" je pevně uchycena k čelu segmentu a příruba "TAŤKA" je volná. Když se začnou vlivem tepla radiační trubice roztahovat, zajíždí příruba "TAŤKA" do příruby "MAMKA". Dilatace se tedy odehrává uvnitř radiačních trubic a nijak neovlivňuje konstrukci zařízení. Infrazářiče se tedy teplem nedeformují a zůstávají vždy rozměrově stálé. 

dilatace.png
CO2 izolace reflektoru.jpg

SYSTÉM DOTOPENÍ

Elektronika v novém COMPACT2 ponechává po vypnutí topení ventilátor hořáku stále v chodu na minimální otáčky a tím brání otočení směru tahu. Horký vzduch, který se ohřívá od naakumulovaného tepla z radiačních trubic, tak stále směřuje od hořáku k odkouření a energie je postupně vysálána do prostoru haly, aniž by bez užitku unikla sáním do exteriéru.

 

Celý systém je řízen na základě teplotního čidla ve spalinách, takže čas pro DOTOPENÍ je variabilní a určuje se podle rychlosti s jakou je zbytkové teplo vysáláno do haly.

IZOLOVANÝ REFLEKTOR

Pouze verze TOP používá izolovaný reflektor, který je vyroben jako sendvič. Z vrchní strany je izolace krytá lakovaným plechem o síle 0,8 mm, aby byla zdůrazněna estetická část infrazářiče a současně slouží jako konstrukční prvek, který reflektor zpevňuje.

Uvnitř je použita minerální vata Rockwool o síle 40 mm s teplotní odolností 300°C. Vnitřní odrazová plocha reflektoru je vyrobena z hliníkového plechu, který má ze všech materiálů nevyšší schopnost odrazu tepla a současně je jeho povrch strukturovaný, abychom dokázali co nejefektivněji odrážet sálání zejména z vrchních částí radiadiačních trubic.

svítání
Kapky deště na okna

SYSTÉM ANTIKONDENZACE

U plynových topidel, která jsou rozměrná či hmotná, nastává situace, že než se zahřejí na provozní teplotu, mohou uvnitř kondenzovat spaliny. Toto se děje zejména po nočním nebo víkendovém útlumu, kdy je topidlo i hala studená.

 

Systém Lersen ANTIKONDENZACE dokáže efektivně zabránit vzniku kondenzátu v radiačních trubicích tím, že nedovolí vypnout hořák do doby, než se zařízení zahřeje na provozní teplotu a pomůže tak s odpařením případného kondenzátu.

 

FOTO GALERIE

COMPACT2 TOP

COMPACT2 TOP

COMPACT2 TOP

COMPACT2 TOP

COMPACT2 TOP

COMPACT2 TOP

COMPACT2 TOP

COMPACT2 TOP

COMPACT2 DILATACE

COMPACT2 DILATACE

Svářecí automat

Svářecí automat

 

TECHNICKÁ TABULKA

Více informací naleznete v Návodu k použití: KE STAŽENÍ > DOKUMENTY > MANUAL*

KE STAŽENÍ