pikto AL2.png
AL2_30A3297.png

PLYNOVÝ TEPLOVZDUŠNÝ OHŘÍVAČ

EKODESIGN 2021 

READY

AL2_30A3299_B.jpg
NEKONDENZAČNÍ
 
NEREZOVÝ VÝMĚNNÍK
 
7 LET ZÁRUKA 

• Sezonní energetická účinnost vytápění 79,8%

• Splňuje NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2016/2281 a 2017/C 229/01

• Testováno podle nové normy EN 17082/2020

• Nekondenzační teplovzdušný ohřívač

• Plynulá modulace výkonu podle teploty spalin

• Ekologický premixový hořák technologie Honeywell

• Nerezový výměník z oceli EN 1.4541, teplotní odolnost 850°C

• Žaluzie z leštěného nerezu

• Vysoké průtoky a dosahy proudu vzduchu

• Základní barva šedá metalická RAL 9007


• Barva na objednávku bílá RAL 9002 nebo žlutá 1021


• Dálkové ovládání na objednávku

• Konektor pro lokální nebo centrální regulaci

• Konektor pro snímání stavu zařízení

• Zvýšení krytí na IP 54 na objednávku

• Široký sortiment příslušenství

• Uvedení do provozu zdarma

• Záruka až 7 let při dodržení VOSP

 

POPIS PRODUKTU

KONSTRUKCE

 

Nový ohřívač ALFA2 je oproti svému předchůdci cca o 1/3 menší i lehčí. Díky zvýšení teplosměnné plochy výměníku a použití nerezového plechu bylo možné celou jednotku zmenšit a použít tak méně, ale přitom mnohem kvalitnějšího materiálu. Dále díky optimálnímu designu výměníku  (vzduch přes něj prochází v laminárním proudění) bylo možné použít menší axiální ventilátory, které mají oproti původním o 30-50% nižší spotřebu elektrické energie při stejném vzduchovém výkonu. Všechny vnější i vnitřní komponenty výměníku jsou pouze z nerezové oceli a opláštění topidla je z lakovaného pozinkového plechu.

Aby bylo možné vyhovět striktním podmínkám Ekodesignu 2021 (NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2016/2281) a provozovat zařízení jako nekondenzační, bylo nutné funkci zařízení navrhnout tak, aby modulovalo v co největším rozsahu 100 - 50% a maximum času pracovalo při nejvyšší účinnosti, která se pohybuje z pohledu LCV (komínová ztráta) na úrovni 94,5% a z pohledu GCV (účinnost založená na spalném teplu) na úrovni 84% při hodnotách NOx pouze 54 mg/kWh. Všechny tyto hodnoty byly ověřeny autorizovanou zkušebnou podle nové normy EN 17082/2020.

AL2_uvnitr_edited.jpg
Vymenik_30A3460.jpg

VÝMĚNÍK

Výměník pro novou ALFA2 je svářen z vysoce odolného nerezového plechu třídy EN 1.4541, který dlouhodobě odolává teplotám do 850°C. Tvoří jej jednotlivé půl-lamely, které byly nejprve tvářeny tažením materiálu a následně oříznuty na vláknovém laseru do požadovaného tvaru. Půl-lamely se ořezávají na tři základní tvary. Výměník obsahuje největší množství půl-lamel středových, následně se jedna ponechá jako slepá, která výměník zakončuje a jedna se použije jako přírubová, do které jsou vyříznuty otvory pro uchycení příruby hořáku a odkouření. Takto připravené půl-lamely jsou svářeny v plně automatickém robotickém pracovišti. Výsledkem je celonerezový výměník, který je sestaven z jednotlivých žeber, kde uvnitř proudí spaliny a z vnějšku vzduch, který se ohřívá.

REŽIM EKO

Po té, co prostorový termostat vydá požadavek topit, zařízení startuje a je zapálen premixový hořák. Následně je spuštěn režim ANTI-KONDENZACE, který trvá až do doby, kdy je dosažena modulační teplota BOOST, kterou nastavuje servisní technik v servisní aplikaci. Po dosažení modulační teploty BOOST se zařízení automaticky přepne do režimu EKO, ve kterém je nastavena pevná modulační teplota 135°C.  Zařízení se po celou dobu provozu snaží udržet modulační teplotu EKO. Díky tomu teplota spalin osciluje mezi hodnotami 130-140°C což zaručuje maximální účinnost.

graf.png
Kapky deště na okna

REŽIM ANTIKONDENZACE

ALFA2 TOP dokáže s jistotou zabránit vzniku kondenzátu v zařízení, protože nedovolí prostorovému termostatu vypnout, dokud nedosáhne modulační teplotu. Tím i pomůže odpařit malé množství kondenzátu v kondenzační jímce, avšak na eliminaci kondenzátu v dlouhých neizolovovaných či koaxiálních odkouřeních má  vliv pouze malý. 

SPECIFIKA PŘI NAVRHOVÁNÍ 

Zařízení ALFA2 pracuje v režimu EKO v celém rozsahu modulace. Při navrhování je potřeba počítat s tím, že přestože ohřívač vzduchu začne topit výkonem “max.”, tak po většinu času bude halu vytápět výkonem blízkým “min.” a teplota spalin se bude pohybovat okolo 135°C. To bude znamenat, že v případě dlouhých a neizolovaných systémů odkouření v nich bude docházet k tvorbě kondenzátu. Doporučujeme proto vždy zařadit na začátek spalinovodu kondenzační jímku (ideálně s odvodem kondenzátu ) a odvod spalin v celé délce izolovat. U kratších odkouření o délce cca 2m je riziko  kondenzace v odkouření minimální, ale nelze ji úplně vyloučit zejména v případě, že bude hala pouze temperována např. na 12°C. Při použití koaxiálního odkouření použijte pouze takové,  které má vnitřní trubku spalinovodu izolovanou.

FOTO GALERIE

 
ALFA2

ALFA2

Teplovzdušný ohřívač

ALFA2

ALFA2

Plynový ohřívač

ALFA2

ALFA2

Teplovzdušný ohřívač

ALFA2

ALFA2

Plynový ohřívač

ALFA2 žlutá

ALFA2 žlutá

Teplovzdušný ohřívač

ALFA2 výměník

ALFA2 výměník

nerezový výměník

ALFA2 výměník

ALFA2 výměník

nerezový výměník

Robotické pracoviště

Robotické pracoviště

Robotické pracoviště

Robotické pracoviště

TECHNICKÁ TABULKA

 

Více informací naleznete v Návodu k použití: KE STAŽENÍ > DOKUMENTY > MANUAL*

KE STAŽENÍ